Prvé Hoopers preteky na Slovensku

V nedeľu 23.8.2020 sme sa zúčastnili prvého oficiálneho preteku Hoopers na Slovensku. Pretek zorganizoval Agility Klub Lazany Slovakia pod velením, Martiny Kolevovej, ktorá zároveň robila rozhodkyňu pre kategórie H0 a H2. Druhý rozhodca pre kategóriu H1 bol český tréner Zdeňek Straka.
Keďže to bol celkom prvý pretek na Slovensku, väčšina účastníkov súťažila v najnižšej kategórii pre začiatočníkov H0, kde je možné bežať spolu so psom a používať hračku ako motiváciu. V konkurencii 17 tímov získala naša Dianka Kyjaková s Leom krásne 3. miesto a v záverečnej hre „Centrifuga“ za medzi 28 tímami umiestnila na 5. mieste Sofinka Polakovičová s labradorkou Mayou.
Hoopers našich pretekárov baví a tešíme sa na ďalší oficiálny pretek na Slovensku 🙂

sdr

Parkúry, všetky fotky a podrobné informácie o preteku sú v udalosti na FB.