V sobotu 12.3. usporiadal náš klub v spolupráci s CVČ Handlová a Mestom Handlová seminár pod názvom „Agility – ako začať“.

Keďže medzi našimi členmi v oddieli Agility tento rok pribudli ďalšie deti a mládež, seminár bol pre nich výborným začiatkom novej sezóny. Prišli k nám tiež hostia, aby sa zoznámili s týmto krásnym športom.

V úvode sme si porozprávali o vzniku Agility, o tom čo je zmyslom športu a prečo je pre psov aj pre ľudí dobrým aktívnym odpočinkom aj súťažnou disciplínou. Postavili sme si parkúr pre šteniatka a začiatočníkov aj pre pokročilých, predviedli, čo s našimi psíkmi vieme a odštartovali tak veríme že úspešnú pretekársku sezónu 2022.

Neobišli sme ani príbuzný šport Hoopers, o ktorom sme si tiež porozprávali a vyskúšali si zabehnúť malý parkúr.

V oddieli Agility a Hoopers je tento rok 25 členov, z toho 15 členovia sú deti a mládež do 18 rokov.

Fotogaléria z podujatia: